(Видео) Путин запеа, цел Холивуд во тpaнc: Рускиот претседател ги крена на нозе најголемите филмски ѕвезди

На официјалната страница на рускиот претседател “Путин – 20 години”, беа објавени голем број на фотографии и видеа од Владимир Пyтин, a кои ја одбележаа неговата кариера.

https://www.facebook.com/watch/?v=2380309032279619

На страницата се појави и видео од концертот на британскиот музичар Пол Макартни на Црвениот плошдад на 24 мај 2003 година.

Loading..

Рускиот претседател тогаш ја отпеа песната “Blueberry hill”, а неговата публика беа Ричард Гир, Сем Касел, Шерон Стоун како и многу други познати уметници.

извор: markukule.mk