Никола Груевски: Повеќе од еден и четвртина век Гоце Делчев е инспирација, мотивација и водилка на милиони Македонци од различни генерации во земјата и дијаспората, од неговото време па до денес.

Денес е 4. фебруари, денот на раѓањето на Гоце Делчев, една од најавторитетните и најмаркантни фигури…

Обложувачка трагедија во Црна Гора, за малку испушти 10.000 евра со 50 центи уплата

Кошаркарите на Лејкерс и Портланд се виновни што одличниот тикет не беше добитен. Докажано е дека…

Пола Скопје утре ќе биде без струја

Делови од Аеродром, Сопиште и Карпош утре ќе бидат без електрична енергија. Утре без струја ќе…

Мицковски во Велес, ветува подобри услови за бизнис

Програмата на ВМРО-ДПМНЕ е во завршна фаза, гарантирам за нејзиниот квалитет. Ќе понуди решение за многу…

Ќе се доделат 38 прочистувачи за воздух на градинките, училиштата и факултетите

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ Ќе се доделат 38 прочистувачи за воздух на градинките, училиштата и факултетите Владата донесе…

Заев: Опозицијата не сака закон за Јавно обвинителство

Повеќе од јасно е дека Христијан Мицкоски и опозицијата не сакаат законско решение за Јавното обвинителство…

Државната администрација ќе добива К-15

Утврден е колективниот договор со кој на државната администрација се враќа К-15. Ова е одлука од…

Пендаровски повика на засилена парламентарна соработка со Полска

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Република Полска, оствари билатерални средби со маршалот…

Уапсен педофил на скопскиот аеродром

На граничниот премин „Меѓународен аеродром – Скопје“ вчера во 16.30 часот од слобода бил лишен Џ.С.…

ЏАФЕРИ: АКО ДОБИЕМЕ УСОГЛАСЕН ЗАКОН ЗА ЈО ВЕДНАШ ЌЕ БИДЕ СТАВЕН НА СОБРАНИСКА СЕДНИЦА

Претседателот на Собранието, Талат Џафери денеска најави дека доколку до Парламентот биде доставен усогласен Предлог-закон за…

Мисајловски: Народот во Ѓорче Петров ќе победи затоа што тука љубовта кон силна и достоинствена Македонија е најсилна

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, беше во посета на Општинскиот изборен штаб во Ѓорче Петров. „Одлична…

Нарушена националната безбедност на Косово

Денес околу 12часот беше нарушена националната безбедност на Косово, имено во тоа време во Скопје Сити…