ЗАТВОРЕНА „ЈАВНА СОБА“: Порнографската група на „Телеграф“

„Јавна соба е затворена“. Порнографската група на „Телеграм“ во која имаше над 7.000 членови повеќе не…

Боки 13: Каде да ја пријавам обвинителката Русковска за корупција од 4 милиони евра?

Бојан Јовановски-Боки 13 на денешното рочиште за случајот „Рекет“ истакна дека ќе најави 19 кривични пријави.…

Евакуација во Скопје Сити Мол

Сите вработени и посетители во трговскиот центар „Сити Мол“ во моментов се евакуирани. Вработените раскажуваат дека…

„Водовод и канализација“ ќе испорачува сметки од рециклирана хартија

Јавното претпријатие Водовод и канализација ќе испорачува сметки од рециклирана хартија во насока на заштита на…

Лила: На Боки 13 му позајмив пола милион денари, бевме другари – веќе не сме

Лила Стојановска на почетокот на сведочењето на рочиштето за „Рекет“ изјави дека не е скарана со…

Охриѓанката Елени Коровеш е лидер во машкиот инвестициски свет во Доха

Охрид, 29. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Елени Коровеш е дипломиран економист од Охрид и преку Љубљана…

Мировниот план на Трамп го подели светот

Европската Унија соопшти дека останува определена за „договореното и одржливо решение за две држави на Блискиот…

ВМРО-ДПМНЕ: Oбвинителство да истражи колку платил Заев за изборните гласови

Јавното обвинителство мора да истражи која била цената и колку Заев ги платил изборните гласови купени…

Лила Филиповска сведок во “рекет”

Предметот „Рекет”, против обвинетите Бојан Јовановски и Катица Јанева, денеска ќе продолжи со испрашување на четворица…

Фокус: Кацарска најави тужба за обвинителката Стефанова

Судијката Добрила Кацарска е згрозена од сведочењето на обвинтелката Лиле Стефанова, која денес ја спомна судијката…

БРАЈАНТ ЌЕ ДОБИЕ МЕСТО ВО САЛАТА НА СЛАВНИТЕ

Коби Брајант ќе биде примен во Салата на славните на Националната кошаркарска асоцијација во Спрингфилд, Масачусетс,…

Во Тетово се одржа втората јавна трибина посветена на дигитализацијата

Министерството за информатичко општество и администрација, продолжи со организација на повеќе настани во областа на дигитализацијата.…