Јандриоски:Имал докази за убиство врз новинарот Младенов, малиот Нешкоски, децата од Смилковско. Така се фалеше од опозиција.

Имал докази за убиство врз новинарот Младенов, малиот Нешкоски, децата од Смилковско. Така се фалеше од…

Највисокиот водопад во Европа

Посетата на највисокиот водопад во Европа се препорачува за на лето, кога времето е најстабилно, бидејќи…

Нови дополнителни средства за кофинансирање пчелини матици и свињи

На располагање се нови средства за кофинансирање на веќе набавени пчелини матици и педигрирани чистокрвни или…

Спасени 18 мигранти во албанските морски територијални води

Албанската крајбрежна стража спаси од потонување чамец во кој се наоѓале 19 лица, од нив 18…

Помпео: САД можат да ја снабдат Белорусија со нафта и гас

САД се подготвени во целост да ја снабдат Белорусија со енергетски ресурси, по конкурентни цени, изјави…

Напикал 14 мигранти во возилото

Откриен криумчар на мигранти. Имено, бил приведен возач во чие возило биле пронајдени дури четиринаесет миграни.…

Еве го, кој вика дека го нема

На Богојавление попот во Пробиштип мораше двапати да фрла свет крст во базенот, затоа што првиот…

Мицкоски: Забелешките на експертите да се внесат во новиот закон за ЈО

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за време на посетата на Радовиш и жителите, во врска со…

Приведен Саша Koвачевиќ

Балканската музичка ѕвезда Саша Ковачевиќ доживеал голема непријатност на аеродром во Њујорк. Саша заедно со братот…

Дара Бубамара: НЕМА ШЕИК КОЈ МЕНЕ МОЖЕ ДА МЕ КУПИ

Контроверзната српска пејачка Дара Бубамара ги спакува куферите и замина во Дубаи. Таа постојано на својот…

Без струја утре улиците „Ѓорѓи Капчев”, „Бел Камен” и „Радишански Пат” и дел од „Букурешка”

Без електрична енергија утре ќе останат неколку улици во општините Аеродром, Бутел и Карпош, соопшти ЦУК-Скопје…

Данска ги посвои последните четири слонови од циркус

Данска се залага за правата на животните. Сè повеќе земји низ светот ја забрануваат употребата на…