Државната администрација ќе добива К-15

Утврден е колективниот договор со кој на државната администрација се враќа К-15. Ова е одлука од…

Охриѓанката Елени Коровеш е лидер во машкиот инвестициски свет во Доха

Охрид, 29. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Елени Коровеш е дипломиран економист од Охрид и преку Љубљана…

Американската компанија ,,Атари” отвора хотел , рај за гејмери

Американската компанија Атари е основана пред скоро половина век и е една од најголемите производители на…

Ова е најмалата паричка на светот- досега се направени само 999 (ВИДЕО)

Швајцарска ковачница за пари „Свисминт“ минатата недела издаде уникатна монета дизајнирана пред се за колекционерите. Се…

Германците не знаат што да прават со дизел возилата

Во Германија, цената на дизел возилата постојано опаѓа бидејќи во многу градови е ограничено нивното движење…

Висок раст на цените на становите во Охрид, Битола и Гази Баба

Гази Баба, Охрид и Битола се рекордери по пораст на просечната цена на станбениот квадрат за…

Преку Законот за стратешки инвестиции, СДСМ сака да даде предност на свои компании

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски обвини дека СДСМ преку Законот за стратешки инвестиции кој го донесоа…

Извршителите ќе може да ти земат само петтина од платата

Извршителите за наплата на долговите ќе можат да задржуваат максимум една петина од плата и пензијата…

Санкциите од САД ќе го забават Северен тек 2, но нема да го запрат

Полскиот премиер призна дека санкциите од САД нема да успеат да го торпедираат главниот гасовод од…

ВМРО-ДПМНЕ: Откриени се и главните ликови во “Рекет 3”, Венко Филипче и Зоран Заев се вмешани директно

Откако „Рекет“ на Бојан Јовановски и Катица Јанева ја крена на нозе македонската јавност, скандалите не…

Ако купувате стан ова треба да го знаете

Купувањето на нов стан е една од најзначајните одлуки во животот. Дали сте се запрашале кои…

Мицкоски: Економијата тоне, сиромаштијата се зголемува

Економијата тоне, сиромаштијата се зголемува, а стопанството трпи и оди во бездна. Нема ништо од тоа…