Никола Груевски: Повеќе од еден и четвртина век Гоце Делчев е инспирација, мотивација и водилка на милиони Македонци од различни генерации во земјата и дијаспората, од неговото време па до денес.

Денес е 4. фебруари, денот на раѓањето на Гоце Делчев, една од најавторитетните и најмаркантни фигури…

Пола Скопје утре ќе биде без струја

Делови од Аеродром, Сопиште и Карпош утре ќе бидат без електрична енергија. Утре без струја ќе…

Мицковски во Велес, ветува подобри услови за бизнис

Програмата на ВМРО-ДПМНЕ е во завршна фаза, гарантирам за нејзиниот квалитет. Ќе понуди решение за многу…

Ќе се доделат 38 прочистувачи за воздух на градинките, училиштата и факултетите

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ Ќе се доделат 38 прочистувачи за воздух на градинките, училиштата и факултетите Владата донесе…

Заев: Опозицијата не сака закон за Јавно обвинителство

Повеќе од јасно е дека Христијан Мицкоски и опозицијата не сакаат законско решение за Јавното обвинителство…

Државната администрација ќе добива К-15

Утврден е колективниот договор со кој на државната администрација се враќа К-15. Ова е одлука од…

Пендаровски повика на засилена парламентарна соработка со Полска

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Република Полска, оствари билатерални средби со маршалот…

Јандриоски:Имал докази за убиство врз новинарот Младенов, малиот Нешкоски, децата од Смилковско. Така се фалеше од опозиција.

Имал докази за убиство врз новинарот Младенов, малиот Нешкоски, децата од Смилковско. Така се фалеше од…

Нови дополнителни средства за кофинансирање пчелини матици и свињи

На располагање се нови средства за кофинансирање на веќе набавени пчелини матици и педигрирани чистокрвни или…

Напикал 14 мигранти во возилото

Откриен криумчар на мигранти. Имено, бил приведен возач во чие возило биле пронајдени дури четиринаесет миграни.…

Мицкоски: Забелешките на експертите да се внесат во новиот закон за ЈО

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за време на посетата на Радовиш и жителите, во врска со…

Приведен Саша Koвачевиќ

Балканската музичка ѕвезда Саша Ковачевиќ доживеал голема непријатност на аеродром во Њујорк. Саша заедно со братот…