Без струја утре улиците „Ѓорѓи Капчев”, „Бел Камен” и „Радишански Пат” и дел од „Букурешка”

Без електрична енергија утре ќе останат неколку улици во општините Аеродром, Бутел и Карпош, соопшти ЦУК-Скопје…

Данска ги посвои последните четири слонови од циркус

Данска се залага за правата на животните. Сè повеќе земји низ светот ја забрануваат употребата на…

Давидовиќ: Доказите на СЈО треба да се проверат дали се валидни, законити и дали не се предмет на нешто што СЈО го измислило

По сведочењето на обвинителката Лиле Стефанова која говореше за влијание во правосудството и премолчување на тие…

Катица дома имала боксерска вреќа

Од фотографиите направени при претресот во домот на поранешната обвинителка Катица Јанева се гледа дека таа…

БРИТАНСКОТО ЗНАМЕ СИМНАТО ОД ПРЕД ЕВРОПСКИТЕ ИНСТИТУЦИИ

Неколку часови пред брегзит, знамињата на Велика Британија, што беа покрај знамињата на ЕУ и другите…

Гигантска желка најдена на јадранскиот брег во Албанија

На албанско крајбрежје во близина на познатото туристичко место Звернец, северозападно од Валона, пронајдена е мртва…

(Видео) Путин запеа, цел Холивуд во тpaнc: Рускиот претседател ги крена на нозе најголемите филмски ѕвезди

На официјалната страница на рускиот претседател “Путин – 20 години”, беа објавени голем број на фотографии…

По 45 години, тргнаа три нови електролокомотиви

Пуштени во употреба три нови локомотиви. Имено, трите нови електролокомотиви набавени од Кина од денеска се…

БГНЕС: БУГАРСКА ФИРМА ВО КОЈА ИМА УДЕЛ ЕКС ДИРЕКТОРОТ НА ДРИСЛА, АНГЕЛОВ ПРИМИЛА 102 КОНТЕЈНЕРИ ОТПАД ВО ВАРНА

102 контејнери со италијански отпад се откриени во пристаништето во Варна, Бугарија, а примател на отпадот…

Светската здравствена организација прогласи вонредна состојба на глобално ниво

Светската здравствена организација (СЗО), поради коронавирусот, денеска прогласи глобална здравствена криза. СЗО ја дефинира глобалната здравствена…

Скопјанец обвинет за грубо насилство врз четиринаесетгодишно девојче

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривично…

Жена на бензинска пумпа со пиштол ранила маж

Во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ вчера бил донесен С.М.(42) од село Батинци, скопско, со…