Обложувачка трагедија во Црна Гора, за малку испушти 10.000 евра со 50 центи уплата

Кошаркарите на Лејкерс и Портланд се виновни што одличниот тикет не беше добитен. Докажано е дека…

Највисокиот водопад во Европа

Посетата на највисокиот водопад во Европа се препорачува за на лето, кога времето е најстабилно, бидејќи…

Нови дополнителни средства за кофинансирање пчелини матици и свињи

На располагање се нови средства за кофинансирање на веќе набавени пчелини матици и педигрирани чистокрвни или…

Приведен Саша Koвачевиќ

Балканската музичка ѕвезда Саша Ковачевиќ доживеал голема непријатност на аеродром во Њујорк. Саша заедно со братот…

Дара Бубамара: НЕМА ШЕИК КОЈ МЕНЕ МОЖЕ ДА МЕ КУПИ

Контроверзната српска пејачка Дара Бубамара ги спакува куферите и замина во Дубаи. Таа постојано на својот…

Катица дома имала боксерска вреќа

Од фотографиите направени при претресот во домот на поранешната обвинителка Катица Јанева се гледа дека таа…

БРИТАНСКОТО ЗНАМЕ СИМНАТО ОД ПРЕД ЕВРОПСКИТЕ ИНСТИТУЦИИ

Неколку часови пред брегзит, знамињата на Велика Британија, што беа покрај знамињата на ЕУ и другите…

Гигантска желка најдена на јадранскиот брег во Албанија

На албанско крајбрежје во близина на познатото туристичко место Звернец, северозападно од Валона, пронајдена е мртва…

Начинот на кој ги прекрстувате рацете ја открива вашата личност

Многу прецизно Сите сме слушнале за говорот на телото и како тоа ни открива многу како…

БГНЕС: БУГАРСКА ФИРМА ВО КОЈА ИМА УДЕЛ ЕКС ДИРЕКТОРОТ НА ДРИСЛА, АНГЕЛОВ ПРИМИЛА 102 КОНТЕЈНЕРИ ОТПАД ВО ВАРНА

102 контејнери со италијански отпад се откриени во пристаништето во Варна, Бугарија, а примател на отпадот…

Светската здравствена организација прогласи вонредна состојба на глобално ниво

Светската здравствена организација (СЗО), поради коронавирусот, денеска прогласи глобална здравствена криза. СЗО ја дефинира глобалната здравствена…

НЕ МОЖЕ БЕЗ ДОБРО КАФЕ: Александар Николоски во едно поинакво светло

Александар Николоски, потпретседателот на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за Фрајдеј зборуваше за малку поинакви теми…