Фатени лица што палеле кабли под Кале

Дежурните екипи на Инспекторатот на Град Скопје вечерва откриле лица кои палеле кабли под Калето. Главниот…

Давидовиќ: Доказите на СЈО треба да се проверат дали се валидни, законити и дали не се предмет на нешто што СЈО го измислило

По сведочењето на обвинителката Лиле Стефанова која говореше за влијание во правосудството и премолчување на тие…

Катица дома имала боксерска вреќа

Од фотографиите направени при претресот во домот на поранешната обвинителка Катица Јанева се гледа дека таа…

По 45 години, тргнаа три нови електролокомотиви

Пуштени во употреба три нови локомотиви. Имено, трите нови електролокомотиви набавени од Кина од денеска се…

НЕ МОЖЕ БЕЗ ДОБРО КАФЕ: Александар Николоски во едно поинакво светло

Александар Николоски, потпретседателот на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за Фрајдеј зборуваше за малку поинакви теми…

Скопјанец обвинет за грубо насилство врз четиринаесетгодишно девојче

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривично…

Жена на бензинска пумпа со пиштол ранила маж

Во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ вчера бил донесен С.М.(42) од село Батинци, скопско, со…

Скопјанка измамена за 10.000 евра, ја убедиле дека ќерка ѝ предизвикала сообраќајка

Скопјанката П.Е.(43) вчера попладне пријавила во полицијадека била измамена од едно лице за сума од 10.000…

Уапсен педофил на скопскиот аеродром

На граничниот премин „Меѓународен аеродром – Скопје“ вчера во 16.30 часот од слобода бил лишен Џ.С.…

ЏАФЕРИ: АКО ДОБИЕМЕ УСОГЛАСЕН ЗАКОН ЗА ЈО ВЕДНАШ ЌЕ БИДЕ СТАВЕН НА СОБРАНИСКА СЕДНИЦА

Претседателот на Собранието, Талат Џафери денеска најави дека доколку до Парламентот биде доставен усогласен Предлог-закон за…

Групата „Јавна соба” затворена по барање на МВР

– Групата „Јавна соба” на мобилната апликација „Телеграм” денеска е затворена по барање на МВР. Од…

НАПАД НА КИНЕЗИ ВО СКОПЈЕ: КОРОНАВИРУС, МРШ ОД ТУКА!

На социјалните мрежи кружи видео на кое се слуша како извесно лице вербално напаѓа и навредува…