Игор Божиновски: Сакам две работи да му порачам на градоначалникот на Куманово..

Сакам две работи да му порачам на градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски:Да, ВМРО-ДПМНЕ денеска даде поддршка…

Заев се мајтапи со судот и со државата

ремиерот Зоран Заев во интервју за Новатв низ смеа открива дека тој како шеф на тогашната…

Мицкоски до Саше политики: Слушнете ја целата снимка за Рекет, потоа ке треба да се извинувате за се што пишувате

На новинарско прашање на новинарот Саше Ивановски во врска со новите снимки пуштени во јавноста каде…

Заев молчи за предлогот на Мицкоски за зaштитa на македонски јазик

Имено Мицкоски вчера во свои статус на Фејсбук пишува дека оваа Резолуција нема да значи никаква…

Зајкова:студентите ќе имаат право на дневна субвенција за здрав оброк од 120 денари

Законот за субвенциониран студентски оброк утре ќе биде поднесен во Собранието преку пратениците Јулиана Николова од…

Нацев ја обвини министерката Радмила Шекеринска дека го загрозува угледот на Армијата

Александар Нацев од ВМРО-ДПМНЕ, денеска од пред Министерството за одбрана ја обвини министерката Радмила Шекеринска дека го…

ВМРО-ДПМНЕ: Владата се спрема за опозиција

Комисијата за локална самоуправа на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил пишува дека власта предводена од СДСМ…

Дескоска: Го повика груевски да дојде да поразговараат

На својот профил таа посочи : Денеска г. Груевски ме почестил со своја реакција на моја…

Никола Груевски: Дескоска да каже која фирма е преземена со изнуда

Поранешниот премиер НИкола Груевски од БУдимпешта и одговори на Дескоска преку својот Facebook профил По повод…

ВИДЕО: Не е нормално ДУИ да прифати една изборна единица и изгуби 10 пратеници

По најавата на премиерот Зоран Заев дека ако е и од ДУИ е премногу за илјадниците…

Заев со членовите од неговиот кабинет чистеа во општина Бутел

Вработените во јавната администрација и службениците во Град Скопје, денеска ја спроведоа акцијата „Администрацијата чисти со…

Царовска во Валандово пуштила објект што не ги исполнува условите

Без потпис од надзорот и без технички прием, локалната власт во Валандово со министерката за труд…