Оливер Спасовски за близината со Бојан Јовановски

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски негира дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во…

Мицкоски: Да донесеме резолуција за заштита на јазикот

Во својот фејзбук пост претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Хрситијан Мицкоски напиша: Ја следам онаа дебата каде Зоран…

Влада на стаклени нозе – СДСМ сериозно ќе размисли за односот во коалицијата со ДУИ

СДСМ сериозно ќе размисли за односот во коалицијата со ДУИ по блокадата на измените во изборниот…

Пендаровски: Мора да има правна разврска за случајот “Рекет”

Мора да имаме правна разврска на случајот „Рекет“, но за сите други случаи индицирани во објавените…

Ново задолжување на Владата од 21 милион евра

Владата идната недела на 17-ти декември планира да се задолжи 21 милион евра. Според аукцијата објавена…

Што е запленето од Боки Тредичи

Парчиња брендирана облека, обувки, чанти, очила, сакоа, кошули, шешири, капути, јакни, фармерки… ова е само дел…

Велика Британија ја напушта Европската Унија

Веднаш по убедлицата победа на изборите во Велика Британија, Борис Џонсон изјави дека Велика Британија ке…

Потпишан договор за набавка на хеликоптери

Влaдата го потпиша договорот за хеликоптерско спасувaње. Од Илинденска ни потврдија дека ставиле параф со фирмата…