Мисајловски: Народот во Ѓорче Петров ќе победи затоа што тука љубовта кон силна и достоинствена Македонија е најсилна

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, беше во посета на Општинскиот изборен штаб во Ѓорче Петров. „Одлична…

Боки 13: Каде да ја пријавам обвинителката Русковска за корупција од 4 милиони евра?

Бојан Јовановски-Боки 13 на денешното рочиште за случајот „Рекет“ истакна дека ќе најави 19 кривични пријави.…

Мировниот план на Трамп го подели светот

Европската Унија соопшти дека останува определена за „договореното и одржливо решение за две држави на Блискиот…

ВМРО-ДПМНЕ: Oбвинителство да истражи колку платил Заев за изборните гласови

Јавното обвинителство мора да истражи која била цената и колку Заев ги платил изборните гласови купени…

Неуспешен договор за формирање влада на Косово

Движењето Самоопределување (ВВ) објави вечерва дека денешната средба со Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), во обид…

Ел Чека со нови „бомби“

Шеќерим Ахмеди, познат како Ел Чека, повторно објавува прислушувани материјали за високи функционери на ДУИ. Тие…

Фокус: Кацарска најави тужба за обвинителката Стефанова

Судијката Добрила Кацарска е згрозена од сведочењето на обвинтелката Лиле Стефанова, која денес ја спомна судијката…

„Рекет“ ги удави во фекалии довербата и соработката на бившите колешки

„Затишје пред бура” беше денешниот молк на поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева на нејзиното прво соочување…

Јанушев: Аферата Канабис милиони на Заев покажува инфлација од лиценци на фирми блиски до власта и неконтролирано производство на марихуана

Како што ветивме пред некој ден, денес ќе имате можност да ја дознаете целата вистина околу…

Грчева: Јас сум против членство во НАТО

Солза Грчева од „Глас за Македонија“ вчера вечер при гостување во „Click plus“ рече дека таа…

Мицкоски: Хибридниот режим на Заев турка закон за обвинителство за амнестија на криминалот и неправдите

На чекор сме до она што се опишува како авторитарен режим во кој Зоран Заев ја…

Божиновски:сите правни и физички субјекти се исклучени од гасоводен систем од 17.1.2020 до 24.1.2020

Во “ЕВРОПСКО” И “ГАСИФИЦИРАНО” КУМАНОВО сите правни и физички субјекти се исклучени од гасоводен систем од…