Највисокиот водопад во Европа

Посетата на највисокиот водопад во Европа се препорачува за на лето, кога времето е најстабилно, бидејќи…

Спасени 18 мигранти во албанските морски територијални води

Албанската крајбрежна стража спаси од потонување чамец во кој се наоѓале 19 лица, од нив 18…

Приведен Саша Koвачевиќ

Балканската музичка ѕвезда Саша Ковачевиќ доживеал голема непријатност на аеродром во Њујорк. Саша заедно со братот…

Дара Бубамара: НЕМА ШЕИК КОЈ МЕНЕ МОЖЕ ДА МЕ КУПИ

Контроверзната српска пејачка Дара Бубамара ги спакува куферите и замина во Дубаи. Таа постојано на својот…

Данска ги посвои последните четири слонови од циркус

Данска се залага за правата на животните. Сè повеќе земји низ светот ја забрануваат употребата на…

БРИТАНСКОТО ЗНАМЕ СИМНАТО ОД ПРЕД ЕВРОПСКИТЕ ИНСТИТУЦИИ

Неколку часови пред брегзит, знамињата на Велика Британија, што беа покрај знамињата на ЕУ и другите…

Гигантска желка најдена на јадранскиот брег во Албанија

На албанско крајбрежје во близина на познатото туристичко место Звернец, северозападно од Валона, пронајдена е мртва…

(Видео) Путин запеа, цел Холивуд во тpaнc: Рускиот претседател ги крена на нозе најголемите филмски ѕвезди

На официјалната страница на рускиот претседател “Путин – 20 години”, беа објавени голем број на фотографии…

БГНЕС: БУГАРСКА ФИРМА ВО КОЈА ИМА УДЕЛ ЕКС ДИРЕКТОРОТ НА ДРИСЛА, АНГЕЛОВ ПРИМИЛА 102 КОНТЕЈНЕРИ ОТПАД ВО ВАРНА

102 контејнери со италијански отпад се откриени во пристаништето во Варна, Бугарија, а примател на отпадот…

Светската здравствена организација прогласи вонредна состојба на глобално ниво

Светската здравствена организација (СЗО), поради коронавирусот, денеска прогласи глобална здравствена криза. СЗО ја дефинира глобалната здравствена…

BBC отпушта 450 вработени

BBC соопшти дека планира да го модернизира системот што ќе доведе до укинување на околу 450…

Пожарникарите се палеа , полицајците ги нападнаа во насилните протести во Париз (ВИДЕО)

Француската полиција се судри со пожарникарите кои протестираат во униформи на улиците на Париз. Полицијата употреби…