Помпео: САД можат да ја снабдат Белорусија со нафта и гас

САД се подготвени во целост да ја снабдат Белорусија со енергетски ресурси, по конкурентни цени, изјави…

Катица дома имала боксерска вреќа

Од фотографиите направени при претресот во домот на поранешната обвинителка Катица Јанева се гледа дека таа…

Фото за незаборав: Коби Брајант со македонското знаме!

И Македонија барем за момент влезе во животот и во кариерата на трагично починатата кошаркарска легенда,…

БРАЈАНТ ЌЕ ДОБИЕ МЕСТО ВО САЛАТА НА СЛАВНИТЕ

Коби Брајант ќе биде примен во Салата на славните на Националната кошаркарска асоцијација во Спрингфилд, Масачусетс,…

ИЏЕ:Македонија за првпат од нејзиното постоење има двократен европски шампион во автомобилизам

Македонија за првпат од нејзиното постоење има двократен европски шампион во автомобилизам,историски успех кој е запишан на…

Наполи го „урна“ Јувентус!

Маурицио Сари имаше непријатно враќање во Неапол, откако неговите Јувентус не успеаја да ја зголемат предноста…

(ВИДЕО): Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Легендарниот кошаркар загина на 41- годишна возраст во страшна хеликоптерска несреќа во Kалифорнија , со уште…

Чудовиштето на Форд изгледа неверојатно на тркачка патека

Ford GT е одличен тркачки автомобил, но дизајнерите ги преминаа своите граници. Автомобилот беше промовиран минатата…

Нурмагомедов бара 100.000.000 долари за реванш со Мекгрегор

– Се помалку сигурно е дека ќе гледаме реприза на „борбата на векот” во УФЦ помеѓу…

ПРЕМИЕРА: Porsche 718 Boxster и Cayman GTS 4.0 – Шест-цилиндерски спортисти со по 400 коњски сили!

Од Porsche кажуваат дека 4-литарскиот шест-цилиндерски боксер е „во блиско сродство“ со 4-литарскиот шест-цилиндерски атмосферец кој…

Роџер Федерер ќе стане прв милијардер во тенисот

Роџер Федерер пред крајот на годината ќе влезе во клубот милијардери спортисти во кој се Мајкл…

По Cајнц и Петерхансел со втора победа во Dakar 2020

Шестата етапа на релито Dakar од Хаил до главниот град на Саудиска Арабија Риад, долга 830 km, му…