Спасени 18 мигранти во албанските морски територијални води

Албанската крајбрежна стража спаси од потонување чамец во кој се наоѓале 19 лица, од нив 18…

Напикал 14 мигранти во возилото

Откриен криумчар на мигранти. Имено, бил приведен возач во чие возило биле пронајдени дури четиринаесет миграни.…

Приведен Саша Koвачевиќ

Балканската музичка ѕвезда Саша Ковачевиќ доживеал голема непријатност на аеродром во Њујорк. Саша заедно со братот…

Без струја утре улиците „Ѓорѓи Капчев”, „Бел Камен” и „Радишански Пат” и дел од „Букурешка”

Без електрична енергија утре ќе останат неколку улици во општините Аеродром, Бутел и Карпош, соопшти ЦУК-Скопје…

64-годишен скопјанец пронајден мртов во сопствениот стан

Во Полициската станица Карпош било пријавено дека во сопствениот стан на бул.„Партизански одреди” бил пронајден починат…

Фатени лица што палеле кабли под Кале

Дежурните екипи на Инспекторатот на Град Скопје вечерва откриле лица кои палеле кабли под Калето. Главниот…

Гигантска желка најдена на јадранскиот брег во Албанија

На албанско крајбрежје во близина на познатото туристичко место Звернец, северозападно од Валона, пронајдена е мртва…

Скопјанец обвинет за грубо насилство врз четиринаесетгодишно девојче

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривично…

Жена на бензинска пумпа со пиштол ранила маж

Во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ вчера бил донесен С.М.(42) од село Батинци, скопско, со…

Скопјанка измамена за 10.000 евра, ја убедиле дека ќерка ѝ предизвикала сообраќајка

Скопјанката П.Е.(43) вчера попладне пријавила во полицијадека била измамена од едно лице за сума од 10.000…

Уапсен педофил на скопскиот аеродром

На граничниот премин „Меѓународен аеродром – Скопје“ вчера во 16.30 часот од слобода бил лишен Џ.С.…

Пожарникарите се палеа , полицајците ги нападнаа во насилните протести во Париз (ВИДЕО)

Француската полиција се судри со пожарникарите кои протестираат во униформи на улиците на Париз. Полицијата употреби…