Обложувачка трагедија во Црна Гора, за малку испушти 10.000 евра со 50 центи уплата

Кошаркарите на Лејкерс и Портланд се виновни што одличниот тикет не беше добитен. Докажано е дека…

Ќе се доделат 38 прочистувачи за воздух на градинките, училиштата и факултетите

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ Ќе се доделат 38 прочистувачи за воздух на градинките, училиштата и факултетите Владата донесе…

Дара Бубамара: НЕМА ШЕИК КОЈ МЕНЕ МОЖЕ ДА МЕ КУПИ

Контроверзната српска пејачка Дара Бубамара ги спакува куферите и замина во Дубаи. Таа постојано на својот…

Светската здравствена организација прогласи вонредна состојба на глобално ниво

Светската здравствена организација (СЗО), поради коронавирусот, денеска прогласи глобална здравствена криза. СЗО ја дефинира глобалната здравствена…

Дневен хороскоп 31.01.2020

На Бикот му е преку глава да слуша туѓи лаги, Раковите се хронично уморни, на Девицата…

ЧИСТА КОЖА ЗА 1 МИНУТА: Два типа на маски од цимет

Секојднeвно лицето ни е изложено на нечистотии кои се наоѓаат насекаде околку нас и кои е…

Ванеса Брајант не престанува да плаче

Сопругата на трагично загинатата кошаркарска ѕвезда не може да се соземе по загубата на ќерката и…

ЛУЃЕ И НАСТАНИ Столе Стоилов ќе стане татко ?!

Еден од нашите најдобри ракометари – Столе Стоилов, наскоро ќе игра на уште една многу важна…

Дневен хороскоп 30.01.2020

ОВЕН Денес ќе бидете стимулирани на различни начини. Ќе бидете фасцинирани од се што блеска, па…

Нарушена националната безбедност на Косово

Денес околу 12часот беше нарушена националната безбедност на Косово, имено во тоа време во Скопје Сити…

Дневен хороскоп 29.01.2020

Биковите ги очекуваат одлични промени, Лавовите ќе запознаат нова личност. Прочитајте го хороскопот за 29 јануари.…

Американската компанија ,,Атари” отвора хотел , рај за гејмери

Американската компанија Атари е основана пред скоро половина век и е една од најголемите производители на…