Ванеса Брајант не престанува да плаче

Сопругата на трагично загинатата кошаркарска ѕвезда не може да се соземе по загубата на ќерката и…

Фото за незаборав: Коби Брајант со македонското знаме!

И Македонија барем за момент влезе во животот и во кариерата на трагично починатата кошаркарска легенда,…

БРАЈАНТ ЌЕ ДОБИЕ МЕСТО ВО САЛАТА НА СЛАВНИТЕ

Коби Брајант ќе биде примен во Салата на славните на Националната кошаркарска асоцијација во Спрингфилд, Масачусетс,…

(ВИДЕО): Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Легендарниот кошаркар загина на 41- годишна возраст во страшна хеликоптерска несреќа во Kалифорнија , со уште…