ЧИСТА КОЖА ЗА 1 МИНУТА: Два типа на маски од цимет

Секојднeвно лицето ни е изложено на нечистотии кои се наоѓаат насекаде околку нас и кои е…

Од колиба направија луксузна вила: Поглед од 180 степени кон Витсанд Беј

Британците Трејси Гилпин и Питер Буриџ од трошна колиба (со поглед на заливот Витсанд Беј, Англија)…

Зачин што ги брише подочниците, а сите го имаме дома

Куркумата најчесто се користи во исхраната, но може да биде одлична помош во борбата против подочниците…

Колку често треба да ја миеме косата?

Колку пати неделно е потребно да ја миете косата? Се разбира, со тоа прашање се поврзуваат…

Секси бабамразица ви испраќа честитка за Нова Година

Празниците доаѓаат, а бугарската манекенката и топ модел Жанета Осипова уште еднаш ги израдува своите обожаватели…

Колкава е вашата сексуална интелигенција?

Одговорете на следниве 25 прашања заокружувајќи ДА или НЕ и откријте колкав е коефициентот на вашата…

Љубовницата на Душко ги збудале мажите!

Манекенката Софија Милошевиќ важи за една од најатрактивните Србинки. Со својот изглед жари и пали, а…

Цеца доби несекојдневен подарок

Богдана успеа со еден несекојдневен подарок да ја воодушеви својата свекрва, која не издржа да не…

Како може една чаша млеко на ден да ви помогне со вашиот изглед..

Придржувајќи се до одредени диети, луѓето обично прават две големи грешки кои можат да резултираат со…

Како да го украсите вашиот дом за празниците..

Речиси секој човек во светот ужива во прекрасните празнични декорации во градовите, а многумина би сакале…