Дара Бубамара: НЕМА ШЕИК КОЈ МЕНЕ МОЖЕ ДА МЕ КУПИ

Контроверзната српска пејачка Дара Бубамара ги спакува куферите и замина во Дубаи. Таа постојано на својот…

ЦЕЦА СЕ ПОЈАВИ НА СУД, еве и зошто

Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ утрово се појави во Вториот основен суд во Белград, а како…

Доколку фармерките ви станат тесни по празнците, не брзајте да ги фрлите- Еве како лесно да ги проширите

Сите може да се согласиме дека сме се нашле во ситуација каде омиленото парче облека ни…

“Ариана ПЕТ” лансирана во вселената

Европската вселенска агенција од Куру, Француска Гвајана во четвртокот ја лансираше ракетата „Ариана Пет“ во вселената.…

Дневен хороскоп 09.01 (Четврток)

ОВЕН Не сте осамени, имате на кого да се потпрете и се обидувате да најдете најдобар…

БОЖИЌ – Христијаните го слават рождеството Христово

Денеска, 7 јануари, е големиот христијански празник Божик, Рождество Христово, односно денот на раѓањето на Исус…

Облачно со засилен северен ветер и со повремени врнежи претежно од снег

Денеска не очекува облачно  време со засилен северен ветер и со повремени врнежи претежно од снег.…

Осум причини зошто „Вистински Маж“ никогаш нема да ја изневери девојката во која е заљубен

Вистинските мажи се емоционално стабилни – Обично слушаме дека девојките се тие кои имаат проблем со…

Лесно ке научите анатаомија ако оваа учителка ви ја објасни

Учителка од Шпанија пронашла иновативен начин како да ги научи своите ученици анатомија така што се…

Побарал да ја види сопругата за прв пат без шминка, па и барал развод.

Мажот кој својата сопруга за првпат ја видел без шминка кога тргнала на пливање, веднаш поднел…