Навивачите на Шкендија ќе навиваат за Косово на мечот против Македонија!

Навивачката група на актуелниот македонски првак Шкендија, „Балистите“ решија да навиваат за Косово на значајниот дуел…

Наполи го „урна“ Јувентус!

Маурицио Сари имаше непријатно враќање во Неапол, откако неговите Јувентус не успеаја да ја зголемат предноста…

Елмас: Македонија е големо срце, татковина, мајка – за неа сè би дал до последен здив!

Кога во летото 2017 година уште како малолетен ја напушти Македонија, бисерот Елиф Елмас беше посочен…

Не се плаши да покаже црвен картон: Џулија е најзгодната италијанска судијка

До пред неколку години судењето на фудбалските терени беше резервирано за мажите. Навреди од играчи и…

Несреќно деби за Гатузо

Шок терапијата и смената на Карло Анчелоти не ги подобри работите во Наполи. Наполитанците вечерва загубија…

Вардар на ” Taпeт” по дербито со Шкендија

Против Вардар е поведена дисциплинска постапка по дербито со Шкендија, поради фрлање на пиротехнички средства за…