Ќе се доделат 38 прочистувачи за воздух на градинките, училиштата и факултетите

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ Ќе се доделат 38 прочистувачи за воздух на градинките, училиштата и факултетите Владата донесе…

Светската здравствена организација прогласи вонредна состојба на глобално ниво

Светската здравствена организација (СЗО), поради коронавирусот, денеска прогласи глобална здравствена криза. СЗО ја дефинира глобалната здравствена…

Диета на познат доктор: Ова е најлесен начин да ослабете!

Д-р Мајкл Мозли открива план за исхрана кој ќе ви помогне да изгубите 5 до 10…

Здрави животни навики: Задолжнителни 10 намирници за пушачи

Пушењето цигари е штетно и предизвикува неповратно оштетување на белите дробови, а со тоа и го…

Зошто е добро да јадете јајца?

Јајцата се вистинска суперхрана со многубројни позитивни ефекти за нашиот организам. Но дали смееме да ги…

4 здравствени придобивки од турското кафе: Еве зошто треба да го пиете омилен пијалок без никакви додатоци!

Кафето е неопходен утрински пијалок за многу луѓе, а без оглед како го консумирате, тој има…

Киви – за имунитет и разубавување

Сигурно веќе имате слушнато дека кивито е овошје кое е многу здраво. Содржи големо количество витамин…

Природен суперантибиотик кој ги уништува сите инфекции на уринарниот тракт и бубрезите

Ако некогаш сте имале инфекција на уринарниот тракт, тогаш знаете колку тоа е болно и непријатно.…

Колку мед дневно е доволно за добар имунитет?

Одамна е познато дека лажица мед на ден, со вода, чај или со јаболков оцет, ја…

Лек за подуеност и болни црева, чистач на црниот дроб

Ова е рецепт за природен лек кој помага при замастен црн дроб, болни црева, подуеност, циркулација…

По неуспешното лекување на клиниките, нашол лек во шумата и напишал книга за своето чудесно излекување

Александар И.Солженицин (11.12.1918 – 03.08.2008) бил руски писател и нобеловец. Зимата, фебруари 1945 година бил уапсен…

Комплетен детокс кој трае 3 дена: Ќе ви го исчисти телото од шеќер и ќе ви спали вишокот килограми

Здравата исхрана е многу важна, доколку сакаме да бидеме здрави или да се излекуваме од некоја…