Обложувачка трагедија во Црна Гора, за малку испушти 10.000 евра со 50 центи уплата

Кошаркарите на Лејкерс и Портланд се виновни што одличниот тикет не беше добитен. Докажано е дека…

Нарушена националната безбедност на Косово

Денес околу 12часот беше нарушена националната безбедност на Косово, имено во тоа време во Скопје Сити…

Навивачите на Шкендија ќе навиваат за Косово на мечот против Македонија!

Навивачката група на актуелниот македонски првак Шкендија, „Балистите“ решија да навиваат за Косово на значајниот дуел…

Виц: Мајмунот го опнал лавот

Жеден лавот шетал низ африканската савана и здогледал мало езерце и среќен се наведнал да се…

Виц: Јак аптекар

Влегува човек во аптека и прашува: – Еурокрем имате ли? – Не … – А мартадела?…

МИСЛЕВТЕ ДЕКА КУЧИЊАТА НЕ ЗНААТ ДА СЕ САНКААТ? ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ОВА НЕВЕРОЈАТНО ВИДЕО КОЕ ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ!

Ова куче има посебна вештина и знае како вистински да му се радува на снегот. Кучињата…

Наместо да ги улови глувците во канцеларијата, оваа мачка почнала да заработува

Сите ги сакаме мачките и тоа не само поради нивното меко крзно. Тие се и одлични…

Одењето дома е невозможно кога си ја поминал границата на нормално пијанство

Е затоа секогаш се пие во друштво, за да има кој да те однесе до дома…

Муфтијата е толку дебел што не го собирало во полициско комбе, па го натовариле во камионче!

Муфтијата на ИД, која беше уапсен во Ирак, е толку дебел, што не го собирало во…

Сопругата му го гаси интернетот ако се задржи подолго во тоалет

Приказна споделена на интернет-страницата за дружење Редит, стана вистински хит на интернет. Имено, една неодамна омажена…

Виц- Лук

Дечкото ја прашува девојката: -Нешто со лук да не си јадела? -Да, од кај погоди? Од…

ВИЦ: Разлика меѓу машки и женски череп

Професор им покажува черепи на своите студенти:– Овде има два черепи. Дали знаете кој од нив…